На сьогодні АВЛУ об'єднує 7 провідних виробників ліків України Додати до обраногоДодати до обраного     Мапа сайтуМапа сайту
Новини Про асоціацію Нормативно-правова база Ліцензійні умови Міжнародні стандарти Публікації Питання/Відповідь Контакти

Члени АВЛУ

Архів новин
Публікації

Наукові публікації

Про виконання доручення Президента України щодо забезпечення населення якісними та доступними лікарськими засобами

 

Триває робота з виконання доручення Президента України щодо забезпечення населення якісними та доступними лікарськими засобами

 

 

 

 Ситуація, яка склалася на ринку ліків в Україні, викликає серйозну стурбованість. Про це заявив сьогодні на прес-конференції Заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Нестор Шуфрич.

Він повідомив, що за дорученням Президента України щодо забезпечення населення якісними та доступними лікарськими засобами, протягом останніх декількох місяців було проведено ряд спеціальних перевірок на ринку лікарських засобів, у ході яких виявлено численні порушення. Зокрема, за словами Нестора Шуфрича, йдеться про виготовлення і реалізацію фальсифікованих медичних препаратів.

„Було перевірено декілька тисяч місць реалізації лікарських засобів. Виявлено організації, які, на жаль, намагалися заробити гроші на здоров'ї людей. Тому зараз проводяться розслідування", - сказав Заступник Секретаря РНБО.

Так, у Львівській області на двох безліцензійних складах виявлено і вилучено близько 200 тисяч одиниць упаковок, 596 найменувань різних препаратів, які перебували у незаконному обігу.

Начальник Головного управління нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Генпрокуратури України Роман Андрєєв під час прес-конференції повідомив про те, що порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.321-2 КК України за фактом виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту та збуту завідомо фальсифікованих лікарських засобів за попередньою змовою групою осіб.

„По справі проходять троє осіб - керівник підприємства та його спільники. Один з них перебуває під вартою, зараз приймається рішення про арешт ще двох осіб, також здійснюються перевірки щодо причетності до цього злочину інших осіб", - додав Роман Андрєєв.

Перший заступник Голови Державної служби України з лікарських засобів Інна Демченко поінформувала, що для 47 найменувань з вилучених ліків,  лабораторіями з контролю якості лікарських засобів Держлікслужби України вже були підтверджені ознаки фальсифікації. Серед фальсифікованих ліків - таблетовані та ін'єкційні форми лікарських засобів. Це найбільш рекламовані та споживані населенням України препарати, як, наприклад, «Енап» «КРКА» (Словенія), «Анаферон» дитячий, «Імпаза» («Матерія Медіка», Російська Федерація), «Уролесан», L-лізину есцинат» (Корпорація «Артеріум», Україна) «Кетанов» («Ранбаксі», Індія), «Темпалгін» («Софарма», Болгарія,) «Ротокан» («Лубнифарм», Україна), «Доларен» («Наброс», Індія), «Баралгетас» («Югоромедія», Сербія), «Етанол 96» (Кілафф, Україна).

„Цих 47 найменувань ліків певної серії, які є фальсифіковані, вилучені з обігу і їх буде утилізовано. Триває робота з перевірки решти вилучених ліків", - сказала Інна Демченко. Вона також звернулася до громадськості з проханням повідомляти територіальним органам Держлікслужби при підозрі щодо сфальсифікованих медичних препаратів. За її словами, при такому зверненні, територіальні органи негайно проводять перевірку і здійснюють аналізи препарату.

Заступник Секретаря РНБО Нестор Шуфрич нагадав, що чинним кримінальним законодавством суттєво посилено відповідальність за фальсифікацію ліків. „Зараз відповідальність - від 5 років до 8 позбавлення волі, а якщо це мало тяжкі наслідки, то за такі злочини передбачено довічне ув'язнення. Такого раніше не було", - наголосив Заступник Секретаря РНБО.  Він підкреслив, що до останнього часу законодавство фактично не дозволяло адекватно покарати фальсифікаторів, які наживаються на людських стражданнях. Нестор Шуфрич також додав, що сьогодні законодавством передбачена можливість уникнення кримінальної відповідальності за такий злочин у разі, якщо буде добровільне повідомлення про знаходження відповідних фальсифікованих медичних препаратів у розповсюджувачів. Головне - уберегти людей від наслідків вживання таких препаратів, підкреслив Заступник Секретаря РНБОУ.

Робота з виконання доручення Президента триває. Перевірки здійснюються на території всієї України, а вже 1 грудня, за словами Нестора Шуфрича, Секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв, на якого покладено контроль за виконанням доручення, має доповісти Главі держави про результати проведеної роботи.

 

Рада національної безпеки і оборони України

http://www.rnbo.gov.ua/news/1395.html

16 листопада 2012 року

<< Повернутись
Коментарі відвідувачів
Ваше ім’я*:
Ваш E-mail:
Текст коментаря*:
captcha image loading...
Публікації

Корисні посилання
 


© Copyright, 2024 - АВЛУ
При копіюванні та використанні будь-яких матеріалів з даного сайту, активне посилання на www.avlu.org.ua обов'язкове.
Україна, 01001, Київ,
Костьольна, буд. 7, оф.11.
Контактні телефони : (044) 278-17-02
Designed by Stearling Studio