На сьогодні АВЛУ об'єднує 7 провідних виробників ліків України Додати до обраногоДодати до обраного     Мапа сайтуМапа сайту
Новини Про асоціацію Нормативно-правова база Ліцензійні умови Міжнародні стандарти Публікації Питання/Відповідь Контакти

Члени АВЛУ

Архів новин
RSSНовини

Новини

Прес-реліз: Фармацевтична спільнота проти непрозорих та непрофесійних дій МОЗ України

Прес-реліз

Фармацевтична спільнота

проти непрозорих та непрофесійних дій МОЗ України

 

Фармацевтична та пацієнтська спільноти України вимагають припинити непрозорі та незрозумілі кадрові перестановки в МОЗ та Державній службі з лікарських засобів; усунути ручне керування процедурою державної реєстрації лікарських засобів; забезпечити процес дерегуляції та впровадження європейських практик в українське фармрегулювання; розблокувати державні закупівлі препаратів. Якщо влада не прислухатиметься, за 10 днів може бути оголошено страйк чи локаут однієї з найчисельніших професійних спільнот України, який підтримають пацієнти та громадськість.

4 березня відбулася розширена зустріч вітчизняних та зарубіжних виробників фармацевтичної продукції, аптечних підприємств, пацієнтських громадських організацій. Під час зустрічі обговорювалися гострі питання, пов’язані з незрозумілими, непрофесійними та шкідливими для всього суспільства діями окремих керівників МОЗ.

Учасники засідання відзначили: не зважаючи на те, що громадськість має порозуміння та спільне бачення шляхів подолання проблем у фармацевтичному секторі, особисто, із Міністром охорони здоров’я України Квіташвілі О., з Управлінням фармацевтичної діяльності та якості фармацевтичної продукції МОЗ, у той же час, іншими чиновниками, зокрема, Першим заступником Міністра охорони здоров’я Павленко О.С., блокуються виважені рішення, спрямовані на реальне втілення реформ, та генеруються недолугі ідеї, що руйнують ринок.

 

Так, на сьогодні в Україні затягується процес державної реєстрації лікарських засобів. У січні-лютому 2015 р. було зареєстровано/перереєстровано всього 307 лікарських препаратів, у той же час за аналогічний період у 2013–2014 років процес реєстрації проходили у 2–3 рази більше лікарських засобів. Реєстрація та перереєстрація близько 800 препаратів заблокована Першим заступником Міністра Павленко О.С. з незрозумілих причин (зважаючи на відсутність компетенції посадовця у контролі якості та лікувальних властивостей лікарських засобів).

Ще більш симптоматичний той факт, що протягом останнього року МОЗ України не прийняло понад 40 регуляторних актів, запропонованих фахівцями галузі та спрямованих на поліпшення безперервного забезпечення населення якісними, ефективними та доступними лікарськими засобами. Більше того, численні ініціативи профільних асоціацій ігноруються та блокуються окремими чиновниками МОЗ.

На цьому тлі відбуваються непрозорі кадрові призначення без жодного контролю з боку громадськості. Певні сили лобіюють звільнення нинішнього керівництва Державної служби лікарських засобів України задля сумнівних цілей. Є ризик повернення до старих корупційних схем – акцентували представники громадськості. Фармацевтична спільнота одностайно виступила проти поквапливих та непродуманих кадрових зрушень.

Замість втілення ініціатив, необхідних для розвитку фармацевтичної промисловості, профільне міністерство пропонує перерозподілити повноваження у сфері реєстрації препаратів. Мова йде про передачу цієї функції від МОЗ до Державної служби України з лікарських засобів. Однак, такий маневр без усунення проблем, які існують на сьогодні у сфері реєстрації лікарських засобів, – це не реформа. Втім, у сфері охорони здоров'я України реформи наразі відсутні як такі.

Однією з найбільш кричущих та нагальних проблем були визнані наслідки постанови КМУ № 240, яка фактично блокує закупівлю медичними закладами України, конче необхідних, пацієнтам лікарських засобів. Причиною неможливості виробників ліків декларувати оптово-відпускні ціни і, як наслідок, брати участь у державних закупівлях, є девальвація гривні, що значно впливає на вартість лікарських засобів.

Ураховуючи, що мова йде про національну безпеку держави, вітчизняні та зарубіжні фармацевтичні виробники, аптечні підприємства, професійні асоціації, пацієнтські організації вимагають від влади почати прислухатися до професійної спільноти та припинити непрозорі та шкідливі дії. Для забезпечення безперебійного доступу хворих до якісних, ефективних та безпечних ліків КМУ має усунути фактор ручного керування у процесі реєстрації/перереєстрації лікарських засобів. З метою розблокування процесу державних закупівель лікарських засобів, Уряд має невідкладно (скасувати) призупинити дію постанови КМУ №240 щодо ціноутворення на лікарські засоби. Влада повинна прислухатися до рішень професійної спільноти та в інтересах пацієнтів, тобто громадян України, запровадити пропоновані експертами галузі пропозиції з гармонізації українського фармацевтичного законодавства до європейських норм.

Кожний день зволікання з прийняттям рішення загрожує життю та здоров’ю сотень тисяч українців. Тому, якщо протягом найближчих 10 днів органами влади не буде прийнято відповідних рішень з приводу вищевказаних питань, представники фармацевтичної промисловості, колективи підприємств, пацієнтська спільнота будуть змушені вдатися до всіх рішучих дій, які дозволені Конституцією України для захисту інтересів суспільства від непродуманих та небезпечних дій держслужбовців. Йдеться про страйк, локаут, масові акції протесту тощо.

 

Прес-реліз ООРММПУ, АВЛУ

<< Повернутись
Публікації

Корисні посилання
 


© Copyright, 2018 - АВЛУ
При копіюванні та використанні будь-яких матеріалів з даного сайту, активне посилання на www.avlu.org.ua обов'язкове.
Україна, 01001, Київ,
Костьольна, буд. 7, оф.11.
Контактні телефони : (044) 278-17-02
Designed by Stearling Studio